Jak vybrat mobil

Dnešní trh nabízí spoustu mobilů. Těžko se v tom vyznat. Našeho průvodce výběrem mobilů jsme koncipovali jako podle typu použití.

Jak vybrat mobil podle cenového limitu

Chcete nový mobil a potřebujete jej jenom na trefování.? Je zcela na místě, že nechcete do ze začátku příliš utrácet. Pro vaší snadnější orientaci jsme mobily rozdělili do několika cenových skupin.

Jak vybrat mobil podle technických parametrů

Jednoduchost ovládání

Preferujete jednoduchost ovládání na úkor technických vymožeností které stejně nepoužíváte. Pak vám vyhoví třeba klasika tlačítkový mobil,

Fotoaparát a natáčení videa

Stále častěji chceme zachytit naše zážitky jak fotografiemi, tak i videem. Video se stalo klíčovou součástí vytváření sociálních médií a jeho obsahu. 4K video je rozhodně lepší než běžné Full HD. Dnešní mobily mají fotoaparáty na skvělé úrovni,

Speciální mobily do vody a na skály

Do této skupiny patří fotoaparáty které jsou samy o sobě vodotěsné a mají garantovanou odolnost proti pádu. Vesměs se jedná o speciální kompakty které přežijí vše a skvěle fotí.

Fotoaparáty do vody

Jsou megapixely důležité? S většími senzory v digitálních zrcadlovkách a bezzrcadlovkách pořídíte fotografie s jasně a ostře vykreslenými detaily. 16MP je dnes málo, 24MP odpovídá dnešní době.

Při výběru fotoaparátu je důležité si uvědomit, že nekupujete jen tělo fotoaparátu nýbrž celý systém včetně objektivů a příslušenství, které jsou specifické pro daného výrobce. Například pokud si koupíte Nikon D3500 s bajonetem F pak můžete používat pouze objektivy s bajonetem F.

Existují některé systémy, které jsou křížově kompatibilní. Například Panasonic i Olympus používají standard Micro Four Thirds, což znamená, že uživatelé mohou bez problémů používat objektivy od kteréhokoli výrobce. 

Zajímáte se například o fotografování divoké zvěře? Pak by jste si dopředu měli zjistit, jaké superteleobjektivy výrobce vámi vybraného fotoaparátu výrobce vyrábí. Pokud má objektiv od jeden výrobce lepší dosah než ostatní, pak možná budete chtít do investovat do toho lepšího. Jednoduše to znamená, že dáte hned na začátku svému budoucímu já svobodu investovat do dokonalé sestavy aniž byste museli měnit bajonety objektivu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *